Yayınevi: Yeni Aile Yayınları

Duygusal Kas 0-3 Yaş Özel Etkinlik ve Oyun Kitabı “Ebeveynlerin ve çocukların Duygusal Kas’larını güçlendirmek amacıyla Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanmıştır.”

Stokta Var
%10
365,00 TL
328,50 TL
Ödeme sayfasında havale ile ödeme seçilirse %1,5 indirim!
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
Not
:
"Kargo günlerimiz, Pazartesi, Çarşamba, Cuma günü olmak üzere haftada üç gündür."
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Adı
  Duygusal Kas 0-3 Yaş Özel Etkinlik ve Oyun Kitabı “Ebeveynlerin ve çocukların Duygusal Kas’larını güçlendirmek amacıyla Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanmıştır.”
  DK Yazarları
  Kerry Kelly ve Jack Novick, PsyD
  Mat. Danışmanı
  Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu
  Türü
  Ebeveyn ve Çocuk Gelişimi
  İçerik
  Kitap + Özel Söyleşi Programı
  Ebat
  16 x 24
  Kapak Baskı
  250 gr. Amerikan Bristol. Kısmı lak, kulakçıklı
  İç Baskı
  Renkli 120 gr. 1. Hamur. 4 Renk, 144 Sayfa
  Dili
  Türkçe
  ISBN
  9786057249968

  banner1-3-2-2-2-3.jpg (573 KB)
  DUYGUSAL KAS 0-3 YAŞ ÖZEL ETKİNLİK ve OYUN KİTABI
  • “Ebeveynlerin ve çocukların Duygusal Kas’larını güçlendirmek amacıyla Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanmıştır.”

  Duygusal Kas Yazarları:

  Kerry Kelly ve Jack Novick, PsyD

  Materyal Danışmanı:

  Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu

  Materyal Hazırlık:

  Çocuk ve Ergen Terapisti, Büşra Bozlar

  Psk. Dnş. Merve Yazıcı

  Çok. Gel. Merve Dilara Erbaş

  Yayınevi:

  Yeni Aile Yayınları


  DUYGUSAL KAS 0-3 YAŞ ÖZEL ETKİNLİK ve OYUN KİTABI

  “Ebeveynlerin ve çocukların Duygusal Kas’larını güçlendirmek amacıyla Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanmıştır.”

  “ÇOCUĞUNUZUN NASIL BİR İNSAN OLMASINI İSTERSİNİZ?”

  Böyle bir soru ile karşılaştığınızda verdiğiniz cevapları gözden geçirin. Önceliğiniz neler olurdu? Tabii ki herkes çocuğunun akademik olarak başarılı olmasını ister ama bu gerçekten ilk sırada mı? Yoksa kendine güvenme, zor durumlarla baş etme, hemen pes etmeme, kendine ve başkalarına saygı duyma, hakkını savunma hem kendine hem başkalarına karşı merhametli olma ve nihayetinde duygusal olarak güçlü bir insan olma gibi yaşamı sürdürmeye yönelik duygusal özellikler mi daha ön sıralarda?

  0-3 Yaş ebeveyn ve çocuk gelişiminde önemli olan bu konularda nitelikli uygulamalar geliştirmek için Duygusal Kas Tekniğiyle hazırlanan etkinlik ve oyun kitabı içerisinde, her yaş için ayrı ayrı hazırlanan 41 etkinlik bulunmaktadır. 33 farklı Duygusal Kas’ı geliştirerek 90 kazanım sağlayan etkinlikler, her ortamda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Amerikalı ünlü psikanalistler Dr. Kerry Kelly Novick ve Jack Novick ikilisinin güçlü ebeveynler ve güçlü çocuklar hedefiyle hazırladığı Duygusal Kas Tekniği; Amerikan Psikanaliz Dergisi’nde de övgüyle bahsedilmiştir. Duygusal Kas, yaşamımız boyunca ilerleyebilmek ve kendimizi düzenlemek için gerekli becerileri kapsayan özel bir tekniktir. Duygusal Kas Tekniği, hayatımızı sürdürebilmemiz için gerekli tüm bu becerileri, tıpkı fiziksel kaslarımızı güçlendirmek için yaptığımız gibi biraz egzersiz ve çabayla güçlendirebileceğimiz noktasından hareket ediyor. Materyal Danışmanlığını Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu’nun yaptığı yayın hazırlığında “Çocuk ve Ergen Terapisti Büşra Bozlar, Psk. Dnş. Merve Yazıcı, Çok. Gel. Merve Dilara Erbaş” katkıda bulunmuştur.


  02 (1).jpg (389 KB)

  İÇİNDEKİLER
   

  Kitap içerisinde, 0-3 yaş arasındaki çocuklar ve ebeveynlerinin Duygusal Kas’larını geliştirmek için 3 ayrı bölüm bulunmaktadır.

  0-3 Yaş ebeveyn ve çocuk gelişimi için Duygusal Kas Tekniğiyle hazırlanan etkinlik ve oyun kitabı içerisinde, her yaş için ayrı ayrı hazırlanan 41 etkinlik bulunmaktadır. 33 farklı Duygusal Kas’ı geliştirerek 90 kazanım sağlayan etkinlikler, her ortamda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

   1. BÖLÜM: 0-1 yaş arasında, kendinizin ve bebeğin ihtiyaçlarını görmenizi sağlayacak; bilinmeyen bu yeni durumla baş etmenizi kolaylaştıracak; sizin bebeğinizi, bebeğinizin de sizi ve geldiği bu dünyayı tanıma çabasını daha keyifli hâle getirecek çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.

   2. BÖLÜM: 1-2 yaş arasındaki çocuğunuzun değişim hızına yetişmenizi ve bu dönemin zorluklarıyla baş etmenizi kolaylaştıracak, onun gerçekçi sınırların güvenliği içerisinde dünyayı keşfetmesini sağlayacak çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.

   3. BÖLÜM: 2-3 yaş arasındaki çocuğunuzun bireyselliğini kabul edip desteklemenizi, saldırgan eylemlerini düzenlemek için birlikte çalışmanızı ve çocuğun duygularını doğru boyutta ifade etmesine yardımcı olmanızı sağlayacak etkinlikler bulunmaktadır.


  01 (1).jpg (545 KB)

  DUYGUSAL KAS TEKNİĞİ HAKKINDA

  Amerikalı ünlü psikanalistler Dr. Kerry Kelly Novick ve Jack Novick ikilisinin güçlü ebeveynler ve güçlü çocuklar hedefiyle hazırladığı Duygusal Kas Tekniği; Amerikan Psikanaliz Dergisi’nde de övgüyle bahsedilmiştir.

  Duygusal Kas, yaşamımız boyunca ilerleyebilmek ve kendimizi düzenlemek için gerekli becerileri kapsayan özel bir tekniktir. Düştüğümüzde yeniden kalkmak, cesaret göstermek, bazen beklemek, güvenmek, zorluklarla mücadele etmek, kendimizi anlamak, diğerlerini anlamak, esnek olmak bu becerilerden bazıları. Peki, bunlar yalnızca doğuştan gelen özellikler mi yoksa onları geliştirmek gerçekten mümkün mü?

  Duygusal Kas Tekniği, hayatımızı sürdürebilmemiz için gerekli tüm bu becerileri, tıpkı fiziksel kaslarımızı güçlendirmek için yaptığımız gibi biraz egzersiz ve çabayla güçlendirebileceğimiz noktasından hareket ediyor. Her ne kadar 0-5 yaş çocukları ve ebeveynleri hakkında gibi görünse de hem anne babaların tüm ebeveynlik yolculuğunda ihtiyacı olacak hem de çocukların hayatları boyunca kullanacakları temel becerileri kapsıyor. Bu becerileri öğrenmek ve Duygusal Kas’larımızı çalıştırmanın neden bu kadar önemli?

  “Çocuğunuzun nasıl bir insan olmasını istersiniz?” diye sorulduğunda verdiğiniz cevapları gözden geçirin. Önceliğiniz neler oldu? Tabii ki herkes çocuğunun akademik olarak başarılı olmasını ister ama bu gerçekten ilk sırada mı? Yoksa kendine güvenme, zor durumlarla baş etme, hemen pes etmeme, kendine ve başkalarına saygı duyma, hakkını savunma hem kendine hem başkalarına karşı merhametli olma ve nihayetinde duygusal olarak güçlü bir insan olma gibi yaşamı sürdürmeye yönelik duygusal özellikler mi daha ön sıralarda?

  Hayatımız büyüklü küçüklü zorluk ve engellenmelerle dolu. Örneğin bizim için basit gibi görünen ayakta durabilme ve yürüyebilme becerisi, bebek için aslında ne kadar da büyük bir zorluk. Ancak bebeğiniz, bir sonraki adıma geçmek, hayatta ilerleyebilmek için bu sıkıntılarla baş edebilmeli. Ebeveynler ise bebeğin gelişimi için ayakta durmayı denemesine, bebeğin çabasını beklemeye, tehlikesiz ortamlarda düşüp kalkmasına, bebeğe bir şey olmayacağına dair gerçeklik bilgisini kullanarak katlanabilmeli. Bebeğiniz biraz daha büyüdüğünde ise o an fiziki olarak ayrı olsanız bile birbirinizi sevebileceğiniz ve düşünebileceğinize dair bilgisini kullanabilmeli. Tüm bunlar ancak ebeveyn ve çocuğun duygusal kaslarını çalıştırdığında sağlıklı bir şekilde işlemlenebilmektedir. Bu küçücük örnekte de gördüğümüz gibi Duygusal Kas’lar, hayatımızın her alanında zorluklarla baş etmek ve sevgiyle yolumuza devam etmek için bize gerekli en temel özellikleri kapsamaktadır. Peki, Duygusal Kas’ın amacı ve bu amacı gerçekleştirmek için ebeveynin sorumluluğu nedir?

  Duygusal Kas Tekniği, ego, dirayet, dayanıklılık, karakter, atılganlık, duygu kontrolü gibi pek çok psikolojik kavramı, çocukların bile anlayabileceği şekilde onlara aktarmayı hedefliyor. Bunları yaparken yalnızca çocukları güçlendirip ebeveynin gereksinimlerini arka planda bırakan, yargılayıcı bir dil yerine ebeveynin ihtiyaçlarını da gözeten, onların da Duygusal Kas’larını çalıştırmaları üzerine yoğunlaşan şefkatli ve işbirlikçi bir dil kullanıyor. Ebeveynleri, Duygusal Kas Kitabı’nın yazarı Novick’lerin de deyimiyle “mükemmel olmamanın utancı”ndan kurtarmaya çalışıyor. Çocukların kendilerine verilenden çok daha fazlasını yapabileceği, ihtiyaçlarını ifade edebileceği, ebeveynlerin bunları anlayabileceği ve gerekli cevapları verebileceği noktasından hareketle ebeveynin ve çocukların gücüne güveniyor. Peki, fiziksel kaslarımızı güçlendirmenin yollarını hepimiz biliyoruz. Duygusal Kas’larımızı nasıl güçlendireceğiz?


  03.jpg (495 KB)

  ETKİNLİK KİTABI HAKKINDA

  Duygusal Kas Kitabı’nı okuduktan ve bu kavramı öğrendikten sonra onu güçlendirmek için tıpkı fiziksel egzersizlerde olduğu gibi çalışma ve pratiğe ihtiyacınız olacak. 0-3 yaş arası için hazırlanan bu kitap, nasıl çalışacağınız konusunda size rehberlik edecek bolca oyun ve etkinlik içeriyor. Kitaptaki oyun ve etkinlikleri uygulayarak Duygusal Kas’larınızı güçlendirebilir hem kendiniz hem çocuğunuz için bir Duygusal Kas hafızası elde ederek kullanmadığınız ya da unuttuğunuzu sandığınız zamanlarda bile ufak bir çalışmayla tekrar hatırlayabileceğiniz güçlü bir duygusal zemin oluşturabilirsiniz.

  Elinizdeki bu kitabı, Duygusal Kas Kitabı’nı bitirdikten ya da bir bölümünü okuduktan sonra o bölümle ilgili uygulama kitabını okuyup uygulayarak daha verimli bir şekilde okuyabilirsiniz. Daha sonra gelişecek Duygusal Kas’lar, öncekileri kapsadığından bebekler ya da küçük çocuklar için olan bölümlerdeki oyun ve etkinlikleri daha büyük yaştaki çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Aynı durum, çocuğunuzun daha önceki yaşlarında gelişmesi gerektiğini düşündüğünüz ebeveyn Duygusal Kas’larınız için de geçerlidir.


  KİMLER OKUMALI?

  Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile ve çocuklarla çalışan uzmanlar, çocuk gelişimciler, ilgili üniversite öğrencileri ve ebeveynler okuyabilir.

  Kitap konusuyla ilgili atölye programlarını Yeni İnsan Akademi düzenlemektedir. www.yeniinsanakademi.com sitesinde ve @yeniinsanakademi instagram sayfasında detayları inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.