Yayınevi: Yeni Aile Yayınları

Duygusal Kas "Kitap söyleşisi hediyeli" Kerry Kelly Novick ve Jack Novick, PsyD "Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 2. baskı"

Hızlı Mesaj
Kİtabımızı alanlar, yazarla yapılan kitap söyleşi programını ücretsiz olarak izleyebilmektedir.
Stokta Var
%15
465,00 TL
396,00 TL
Ödeme sayfasında havale ile ödeme seçilirse %1,5 indirim!
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
"Kargo günlerimiz, Pazartesi, Çarşamba, Cuma günü olmak üzere haftada üç gündür."
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Adı
  Duygusal Kas “Güçlü aileler, güçlü çocuklar”
  Türü
  Aile ve Çocuk Gelişimi
  Ebat
  14,5×21
  Sayfa
  416
  Kapak Baskı
  Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
  İç Baskı
  Kitap Kağıdı
  Dili
  Türkçe
  Orijinal Dili
  İngilizce
  ISBN
  9786057404015
  DUYGUSAL KAS + Kitap Söyleşi Programı
  • “Duygusal Kas Tekniği'yle Güçlü Aileler, Güçlü Çocuklar”
  YAZAR / ÇEVİRMENLER
  • Yazarlar: Kerry Kelly ve Jack Novick, Psikolog
  • Genel Yayın Danışmanı: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
  • Çeviri Editörleri: Mine Elagöz Yüksel "Dr. Öğretim Üyesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi", Saadet Aybeniz Yıldırım "Klinik Psikolog"
  • Çevirmenler: Anjelika Şimşek "Klinik Psikolog" Faruk Gütmen "Çocuk ve Ergen Terapisti" Özlem Torunoğlu "Psikolog" Pelin Alpay "Uzman Psikolog" Seren Saltoğlu "Klinik Psikolog"
  • Redaksiyon: Büşra Bozlar, "Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Terapisiti"

  slider1.jpg (309 KB)
  DUYGUSAL KAS HAKKINDA

  Amerikalı ünlü psikanalistler Kerry Kelly Novick ve Jack Novick’in hazırladığı Duygusal Kas Tekniği, Türkiye’de.

  Farklı uzmanların övgüyle bahsettiği “Duygusal Kas” isimli eğitim metoduna ait kitabı, ilk yayınımız olarak çıkarmaktan ve ülkemize kazandırmaktan mutluluk duymaktayız. Duygusal Kas Türkiye Programı, Yeni İnsan Akademi Koordinasyonunda, Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu'nun Danışmanlığında Türkiye’de uygulanacaktır.

  Duygusal Kas Tekniği hakkında, Amerikan Psikanaliz Dergisinde yer alan değerlendirmelerin özetini en alt bölümde okuyabilirsiniz.

  Duygusal Kas Tekniği’ni “Kitap, çocuk yayınları, kitap söyleşi programı ve eğitimler” şeklinde okurlarımızla buluşturacağız.

  Duygusal Kas Kitabı, Klinik Psikolog Gökçe Gül danışmanlığında Türkçe'ye çevirilmiştir.

  DUYGUSAL KAS NEDİR?

  “Duygusal Kas; güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir tekniktir.”

  Duygusal Kas terimi, bir metafordur, karakter oluşturur. Duygusal Kas Tekniği’yle güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

  Teknik sadece teori olarak kalmamış, uygulama için aileler, eğitimciler ve uzmanlara yönelik, çocuk yayınları ve uygulama rehberi de hazırlanmıştır.

  “Patiler Güvende Etkinlik Seti” ilk uygulama setidir. Yeni Aile Çocuk Yayınları’ndan çıkan etkinlik seti detaylarını, ürün sayfasında inceleyebilirsiniz.


  NE DEDİLER?

  Duygusal Kas Tekniği, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir. Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor."Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

  “Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.” Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill

  1-2 Duy. Kas- SM Kart.jpg (1.07 MB)

  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, DUYGUSAL KAS inşa etmek için kılavuz görevi görür.


  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Duygusal Kas Kitabı, Türkiye'de ilk defa, yazarlar Kerry Kelly ve Jack Novick imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de yapılacak kitap söyleşi programına da katılabilecektir.  1-1 Duy. Kas-2.Baskı- SM Kart.jpg (563 KB)


  AMERİKAN PSİKANALİZ DERGİSİ, DUYGUSAL KAS RAPOR ÖZETİ

  Yayın Danışmanımız Gökçe Gül, Amerikan Psikanaliz Dergisindeki raporu okurlar için özetledi:

  Kitap klinik olarak derin, ama aynı zamanda klinisyen olmayanlar içinde erişebilirdir.

  Ebeveyn, öğretmen ve uzmanlar için geniş yelpazelidir.

  İçeriği zengin ve bir model sunması büyük artı. Öğretmenlerin ve bakım verenlerin öz-düzenleme becerilerini geliştirmesi için zengin bir modeldir.

  Herkesin kolayca içselleştirebileceği örneklerin verilmesi ve bu örneklerde kullandığımız kelimelerin nüanslarında ki değişikliğin bile çocuğu farklı etkilediğinin altını çizilmiştir.

  Kısaca psikolojik kazanımlardan bahsediyor, bu kazanımların benlik saygısı, ego gücü ve dayanıklılığı geliştirmek için önemli olduğundan, bu noktada Duygusal Kas metaforu devreye giriyor. Duygusal Kas, bu psikolojik kazanımların (başarıların) ve bu kapasitelerin günlük hayatta zorlukların üstesinde gelme yeteneği ile bağlayan kavramsal bir köprüdür.

  Çocuğun ilk 6 yılı, her bölümde önce bahsedilen dönem hakkında bilmesi gerekenlerle başlıyor, ardından çocukların o dönemde baş etmeleri gereken gelişimsel görevler ele alınıyor. Bu organizasyon ile, öncelikle ebeveynin duygusal güç kapasitesinin, çocuğa gereken öz düzenleme kapasitesinin temelini oluşturduğuna dikkat çekilmiştir.

  Ebeveynin iç sistemine dikkat çekerek ilerlenmesi kitapta yine dergi yazarının altını çizdiği noktalar. Ebeveynin kendi regülasyonu, kitapta ‘nasıl yapmalı?’ sorusuna daha net cevap verilmesi, iletişimi güçlendirmeleri sonuç olarak iletişim, özgüven ve yeterlilik doğuruyor.

  Gökçe Gül, Klinik Psikolog
  Yeni Aile Yayınları Yurtdışı Yayınlar Danışmanı

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.