Yayınevi: Yeni Aile Yayınları

Yeni Aile Kitaplığı

Stokta Var
%20
486,00 TL
388,80 TL
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Ürün Adı
  YENİ AİLE KİTAPLIĞI “Farklı bakış açıları, yeni başlangıçlar”
  İçindekiler
  Duygusal Kas “Güçlü aileler, güçlü çocuklar” + Patiler Güvende Etkinlik Seti + Pandemi Öyküleri + Köpeklerde Korkar “Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti” + (Söyleşiler ve Özel Etkinlik Programı)
  Türü
  Aile ve Çocuk Gelişimi
  Ebatlar
  4 Kitap ve 1 Canlı Yapboz ebatı mevcuttur.
  Sayfa
  416 + 24 + 72 + 24
  Kapak Baskı
  Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
  İç Baskı
  Kitap Kağıdı
  Dili
  Türkçe
  Orijinal Dili
  İngilizce
  Özellik
  Canlı Yapboz’da, AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi kullanılmıştır.
  yeniaile1.jpg (173 KB)
  YENİ AİLE KİTAPLIĞI

  Duygusal Kas “Güçlü aileler, güçlü çocuklar” + Patiler Güvende Etkinlik Seti + Pandemi Öyküleri İyileştirici Metaforik Öyküler ve Etkinlik Seti” + Köpeklerde Korkar “Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti” + (Söyleşiler ve Özel Etkinlik Programı)

  SET İÇERİĞİ
  01.Ürün:

  DUYGUSAL KAS “Kitap Söyleşi ve Özel Etkinlik Programı”
    • “Duygusal Kas Eğitim Metoduyla Güçlü Aileler, Güçlü Çocuklar”
  YAZAR / ÇEVİRMENLER
    • Yazarlar: Kerry Kelly ve Jack Novick, Psikolog
    • Yazar: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
    • Çeviri Editörleri: Mine Elagöz Yüksel “Dr. Öğretim Üyesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi” Saadet Aybeniz Yıldırım “Klinik Psikolog”
    • Çevirmenler: Anjelika Şimşek “Klinik Psikolog”, Faruk Gütmen “Çocuk ve Ergen Terapisti”, Özlem Torunoğlu “Psikolog”, Pelin Alpay “Uzman Psikolog”, Seren Saltoğlu “Klinik Psikolog”
    • Redaksiyon: Büşra Bozlar “Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi”
  42.jpg (78 KB)
  DUYGUSAL KAS HAKKINDA

  Anna Freud’un talebesi olan Psikolog Kerry Kelly Novick ve Jack Novick’in hazırladığı Duygusal Kas Eğitim Programı, Türkiye’de.

  Farklı uzmanların övgüyle bahsettiği “Duygusal Kas” isimli eğitim metoduna ait kitabı, ilk yayınımız olarak çıkarmaktan ve ülkemize kazandırmaktan mutluluk duymaktayız. Program, Yeni Aile Yayınları’nın koordinasyonunda, Klinik Psikolog Gökçe Gül’ün Genel Yayın Danışmanlığında Türkiye’de uygulanacaktır.

  Duygusal Kas Eğitim Metodu hakkında, Amerikan Psikanaliz Dergisinde yer alan değerlendirmelerin özetini en alt bölümde okuyabilirsiniz.

  Duygusal Kas Eğitim Metodu’nu “Kitap, çocuk yayınları, kitap söyleşi programı ve eğitimler” şeklinde okurlarımızla buluşturacağız.


  DUYGUSAL KAS NEDİR?

  “Duygusal Kas; güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir metottur.”

  Duygusal Kas terimi, bir metafordur, karakter oluşturur. Duygusal Kas Eğitim Metodu’yla güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

  Metot sadece teori olarak kalmamış, uygulama için aileler, eğitimciler ve uzmanlara yönelik, çocuk yayınları ve uygulama rehberi de hazırlanmıştır.

  “Patiler Güvende Etkinlik Seti” ilk uygulama setidir. Yeni Aile Çocuk Yayınları’ndan çıkan etkinlik seti detaylarını, ürün sayfasında inceleyebilirsiniz.

  patpat.jpg (36 KB)
  NE DEDİLER?

  Duygusal Kas eğitim modeli, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir. Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor."Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

  “Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.” Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill


  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, DUYGUSAL KAS inşa etmek için kılavuz görevi görür.


  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Duygusal Kas Kitabı, Türkiye'de ilk defa, yazarlar Kerry Kelly ve Jack Novick imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de yapılacak kitap söyleşi programına da katılabilecektir.

  3dduygusalkas.jpg (167 KB)
  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Patiler Güvende Etkinlik Kitabı, yazar Gökçe Gül, Klinik Psikolog imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de ilk defa Güven Kası Özel Etkinlik Programına ücretsiz olarak katılabilecektir.

  02.Ürün:

  Patiler Güvence Terapötik Etkinlik Seti + Kitap Söyleşi ve Özel Etkinlik Programı
    • “Bir kedicikle güven kası gelişir mi?” (Duygusal Kas Metoduyla Hazırlanmıştır) Klinik Psikolog Gökçe GÜL
  patpat.jpg (36 KB)
  YAZAR / ÇEVİRMENLER
    • Yazar: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
    • Katkıda Bulunanlar: Mehmet Teber "Klinik Psikolog", Talha Tolunalp "Klinik Psikolog" Büşra Bozlar, "Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi"
    • Redaksiyon: Raşide Hıdıroğlu
    • Resimleyen: Özlem Güneş, Nurefşan Yıldız
  PATİLER GÜVENDE

  “Bir kedicikle Güven Kası gelişir mi?”

  Verda ve Toprak, bahçede oynarken, çalılar arasında yaralı bir kedicik bulurlar. Annelerinin yardımıyla, kediciğe sevgi dolu bir yardıma başlarlar…

  “Duygusal Kas’la Duygularımı Güçlendiriyorum Dizisi”nin ilk kitabı olan Patiler Güvende Etkinlik Seti; “Patiler Güvende Hikaye Kitabı, Ahşap Kedicik Parmak Kukla, Güven Kası Uygulama Rehberi” ve Güven Kası Etkinlik Programı’ndan oluşmaktadır.


  NASIL YAPIYORUZ?

  Uygulama rehberindeki yönergeler eşliğinde, kedicik şeklindeki ahşap parmak kuklayı kullanarak çocukların “Güven Kasını” geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

  Duygusal Kas Metodu’nda güçlü, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için ilk aşama; duygu dünyasını güçlendirmektir. İlk aşama, 4 adımdan oluşmaktadır. En önemli ilk adımı attınız. Sıra ikinci adımın yer aldığı diğer kitabımızda…


  KİM HAZIRLADI?

  Patiler Güvende Etkinlik Seti; Klinik Psikolog Gökçe Gül tarafından, Yeni Aile Yayınları’ndan çıkan Duygusal Kas Metodu’ndan ilham alınarak, çocuklarda Güven Kası geliştirmek için hazırlanmıştır.


  GÜVEN KASI NEDİR?

  Nasıl ki, çocukların vücudunda gelişmesi gereken kaslar var. Duygusal Kas Metodu, duyguları gelişmesi gereken bir kas gibi olarak görüp eğlenceli metotlar sunar.


  UYGULAMA NASIL YAPILIYOR?

  Patiler Güvende kitap okuma metodu ve çocuklara uygulanacak “Güven Kası Geliştirme Aşamaları”, etkinlik seti içinde bulunan “Güven Kası Uygulama Rehberi”nde anlaşılmıştır.



  kedicik-patimodel-removebg-preview.png (261 KB)
  UZMANLAR NE DEDİ?

  Duygusal Kas eğitim modeli, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir.

  Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor.”

  Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

  “Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.”

  Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill


  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, GÜVEN KASI inşa etmek için kılavuz görevi görür.



  343434.png (300 KB)

  PANDEMİ ÖYKÜLERİ SÖYLEŞİ ve ETKİNLİK PROGRAMINA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

  Pandemi Öyküleri “İyileştirici Metaforik Öyküler ve Etkinlikler” Kitap ve Seslendirme Seti’ni www.digetemarket.com sitemizden alarak, özel söyleşi ve etkinlik programına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

  4.jpg (30 KB)
  03.Ürün:

  Pandemi Öyküleri “İyileştirici Metaforik Öyküler Seti” + Kitap Söyleşi Programı
    • “Bir pandemi hatırası”
  PANDEMİ ÖYKÜLERİ

  “İyileştirici Metaforik Öyküler ve Etkinlikler”

  YAZAR / ÇEVİRMENLER
    • Yazar: Mehmet Teber "Klinik Psikolog"
    • Redaksiyon: Raşide Hıdıroğlu
    • Resimleyen: Nurefşan Yıldız
  1.jpg (55 KB)
  PANDEMİ ÖYKÜLERİ

  “İyileştirici Metaforik Öyküler ve Etkinlikler”

  2020 yılında dünyayı sarsan pandemi hepimizi derinden etkilendi. Pandeminin getirdiği düzene ayak uydurmak bizleri fiziksel ve psikolojik olarak zorladı. Dünya geneline bir kaygı hakim oldu.

  Görünmeyen bir virüsü ve pandeminin gerektirdiği maske, mesafe ve kapanma gibi kavramları çocuklara anlatmak zordu. Üstelik çocuklarda oluşabilecek kaygıları gidermek gerekiyordu.

  Tam bu noktada dünyanın en eski eğitim yöntemlerinden olan hikayeleri kullanma fikri doğdu. Bu dönemde birçok hikaye yazıldı çocuklar için.

  Mehmet Teber, terapötik hikayeler yazma konusunda uzman bir isim. Bu dönemde halka açık, kaygı giderici, aydınlatıcı metaforik öyküleri yazdı. Bu öyküler kısa sürede yayıldı ve yüzbinlerce kişiye ulaştı. Çok fazla seslendirildi. Öyküler, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına da girdi.

  Biz bu hikayeleri paylaşılmayan iki hikaye ile birlikte derledik. Bir de pandemi günlüğü hazırladık. İçeriğini;

  - Pandemi Takvimi

  - Pandemi Resimleri

  - Pandemi Fotoğrafları

  - Pandemi Hatıraları ve Pandemi Sözlüğü ile zenginleştirdik.

  Özel bir kitap olduğu için kapağını da çocuklara seçtirdik. Sosyal medyada annelerin gözetiminde 2200 çocuğun katıldığı oylamayla Pandemi Öyküleri’nin kapağını belirledik.

  İyileşme hikayelerini hep hatırlasınlar diye, Baykuş Metaforunu da ahşap ayaklı bir model olarak hazırladık.

  Çocuklara çok değerli bir pandemi hatırası hazırladık. Pandemi ve bize öğrettikleri hep aklımızda kalsın diye.


  NASIL OKUMALISINIZ?

  Pandemi Öykülerinin iyileştirici terapötik etkisi olduğu için, özel bir okunma tekniği var. Nasıl okunması gerektiği ve kazanımlarını kitap içerisinde okuyabileceksiniz.

  Kitap okuduktan sonra, terapötik öyküleri sesli olarak da dinletebilirsiniz.


  PANDEMİ ÖYKÜLERİNİN İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİĞİ

  Metaforik hikayeler insan bilinçdışını kendine hedef edinen, bilinçle araya mesafenin konduğu, sorunu çıplak olarak değil bir metafor örtüsü içinde ele alan hikayelerdir. Bu sayede kişi kendinin hedef alındığını ve değiştirilmeye çalışıldığını hissetmez. Bilinç dirençlerini aşan bu hikayeler bilinçaltına tohumlar eker ve bu tohumlar zaman içinde değişimi tetikler. Böylece çocuk bilinçdışı düzeyde iyileşme sağlar.


  KİM HAZIRLADI?

  Klinik Psikolog Mehmet Teber tarafından hazırlandı. Yeni Aile Yayınları’ndan yayına hazırlandı.


  UZMANLAR NE DEDİ?

  Pandemi Öyküleri, Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına da girmiştir.


  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, fayda sağlayacaktır.

  3.jpg (94 KB)
  04.Ürün:
   KÖPEKLERDE KORKAR- CANLANAN YAPBOZ ve HİKAYE SETİ “Köpek korkularıyla baş etme becerilerini kazanma” + Kitap Söyleşi Programı
   1.jpg (114 KB)
   KÖPEKLERDE KORKAR- CANLANAN YAPBOZ ve HİKAYE SETİ
     • Çocuklara, köpek korkularıyla baş etme becerileri kazandırmak için, terapi teknikleri çerçevesinde, AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyunlaştırma metodu kullanılarak, uzmanların katkılarıyla dünyada ilk defa ülkemizde hazırlanmıştır.
     • BDOT tekniğiyle hazırlanan FISTIK Hikaye kitabını okuyun; terapi teknikleriyle hazırlanan canlanan yapbozdaki köpeği canlandırın, farklı özelliklerini keşfedin, küçültün, oynayın, fotoğrafını çekip paylaşarak köpek korkusuyla mücadele becerisini kazanın.
     • Dünyada ilk defa ülkemizde hazırlanmıştır. 

   UZMAN KATKILARI

   Köpeklerde Korkar- Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti; Terapi teknikleri kullanılarak, AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyun tekniğiyle, uzmanların katkısıyla Yeni Aile Çocuk Yayınları tarafından hazırlanmıştır.

   AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi'nin, terapi tekniklerine uygun bir şekilde, kitap, etkinlik ve oyun içeriklerine uygulanmasında katkılarda bulunan Klinik Psikolog Mehmet Teber ve Klinik Psikolog Talha Tolunalp’e teşekkür ederiz


   SET İÇERİĞİ

   (Özel Hikaye Kitabı + Öneri Kartı + AR Canlanan Yapboz+ 6 Özel AR Terapi Etkinliği + AR Dijital Oyun + AR Mobil Uygulama + Aktivasyon Kodu + Özel Söyleşi Programı)

   FISTIK KİTAP: Çocuklara köpek korkusuyla baş etme becerileri kazandırmak için, BDOT Tekniğinden faydalanarak Klinik Psikolog Talha Tolunalp tarafından hazırlanan hikâye kitabı

   ÖNERİ KARTI: Çocuklara köpek korkusuyla baş etme becerileri kazandırmak için, Klinik Psikolog Talha Tolunalp tarafından hazırlanan öneri kartı

   CANLANAN TERAPİ ETKİNLİKLERİ: Terapi teknikleri kullanılarak AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi’yle hazırlanan “Canlandır, Keşfet, Küçült, Oyna, Foto Çek ve Paylaş” etkinlikleri

   DİJİTAL OYUN- AR: Çocuklara köpek korkusuyla baş etme becerileri kazandırmak için, terapi teknikleri kullanılarak AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi’yle hazırlanan dijital oyun

   AR Mobil Uygulama: AR- Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi kullanılarak hazırlanan “4D+ Korkmuyorum” isimli mobil Uygulama. Android ve İOS telefon ve tabletlerde kullanılabilir.

   Aktivasyon Kodu: 2 yıl Türkiye’de geçerli aktivasyon kodu

   Kullanım kılavuzu: Kutu içerisinde bulunan kılavuzda detaylı anlatım yapılmıştır.

   Söyleşi Programı: “Hayvanlarda Korkar” isimli söyleşi programı

   2.jpg (156 KB)

   HAYVANLARDA KORKAR- SÖYLEŞİ PROGRAMI

   Köpek Korkumu Yeniyorum- Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti’ni alanlar, Klinik Psikolog Talha Tolunalp moderatörlüğünde düzenlenen “Hayvanlarda Korkar” isimli söyleşi programına ücretsiz olarak katılmaya hak kazanır. Duyurular /yeniaileyayin Instagram sayfasından ve www.yeniaileyayinlari.com web sitesinden yapılmaktadır.


   HAZIRLIK
     • Yayınevi: Yeni Aile Çocuk
     • Dizi Adı: Hayvanlarda Korkar
     • AR Mobil Uygulama ve Oyun Yazılımı: Digete Dijital Gerçeklik Teknolojileri A.Ş.
     • Katkıda Bulunanlar: Klinik Psikolog Mehmet Teber 
     • FISTIK Kitap Yazarı: Klinik Psikolog Talha Tolunalp
     • Öneri Kartı: Klinik Psikolog Talha Tolunalp

   ÖZELLİKLER

   Köpeklerde Korkar- Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti’nde bulunan terapi metotlarına ait “Canlandır, Keşfet, Boya, Küçült, Oyna, Fotoğraf Çek ve Paylaş” özellikleri ve kitap, öneri kartı detayları aşağıdaki gibidir:

   CANLANDIR: 4D+ Korkmuyorum isimli mobil uygulamayı, App Store veya Google Play’den indirip, aktivasyon kodunu girin. Tablet veya akıllı telefonun kamerasını canlanan Köpek karakterine tutarak canlandırın.

   KEŞFET: AR Teknoloji, animasyon, seslendirme ve özel müziklerle hazırlanan bu bölümde, Köpek karakterinin birçok özelliğini keşfederek eğlenin.

   KÜÇÜLT: Köpek karakterini canlandırarak istediğiniz kadar küçültün

   OYNA: Canlanan köpekle Dijital AR oyun oynanabilmektedir. Çocuklar bu oyunlarla hem eğlenip hem de köpek korkusuyla baş edebilme becerilerini geliştireceklerdir.

   FOTOĞRAF ÇEK: Canlanan köpekle tek olarak veya birlikte fotoğraf çekilebilirler. PAYLAŞ: Canlanan köpekle çekilen fotoğrafları sevdikleriyle veya arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

   PAYLAŞ: Boyadığınız köpek karakterini canlandırarak yok edin, yırtıp parçalayın.

   FISTIK KİTAP: Çocuklara köpek korkusuyla baş etme becerileri kazandırmak için, BDOT Tekniğinden faydalanarak Klinik Psikolog Talha Tolunalp tarafından hazırlanan hikâye kitabı

   ÖNERİ KARTI: Çocuklara köpek korkusuyla baş etme becerileri kazandırmak için, Klinik Psikolog Talha Tolunalp tarafından hazırlanan öneri kartı

   3.jpg (200 KB)

   KAZANIMLAR

   Köpeklerde Korkar- Canlanan Yapboz ve Hikaye Seti’yle çocuklar köpek korkusuyla baş etme becerilerini geliştirecek, özgüvenleri ve sorun çözme becerileri gelişecektir.


   NASIL KULLANACAKSINIZ?

   İnternete bağlı olduğunuz bir ortamda, tablet veya akıllı telefonunuzun, App Store veya Play Store bölümüne girin. “4D+ Korkmuyorum” yazarak, mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirin. Satın almış olduğunuz kitabın arka iç kapağı içerisindeki ürüne özel aktivasyon kodunu girin. Birbirinden müthiş özellikleri kullanmaya başlayın. Kullanıma ait detaylar, kitap ön kapağı içerisinde izah edilmiştir.

   Kitap kapağı ve kullanım kılavuzu arkasındaki tanıtım filmi karekodlarını okutarak, kullanımı görüntülü olarak da izleyebilirsiniz.


   TEKNİK ÖZELLİKLER

   Ürünü birbirinden farklı iki cihazda kullanabilirsiniz. Ürüne özel lisans kodu süreniz, aktivasyon kodunu kullanıma başladıktan sonra iki yıldır. Ürün, Türkiye sınırları için üretilmiştir. Farklı bir ülkede kullanmak için yayıneviyle iletişime geçiniz.

   58.jpg (125 KB)
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.