Yayınevi: Yeni Aile Yayınları

Duygusal Kas + Patiler Güvende + Bağımsız Kanatlar (3 Etkinlik Seti + Kitap Söyleşileri)

Hızlı Mesaj
Kitabımızı alanlar, yazarla yapılan kitap söyleşi programını ücretsiz olarak izleyebilmektedir.
Stokta Var
%12
215,00 TL
189,20 TL
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Adı
  Duygusal Kas “Güçlü aileler, güçlü çocuklar” + Patiler Güvende Terapötik Etkinlik Seti + Bağımsız Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti + + (Özel Söyleşi ve Özel Etkinlik Programları)
  Türü
  Aile ve Çocuk Gelişimi
  Ebat
  14,5×21 + 24x22
  Sayfa
  416 + 48 + 2 Uygulama Kılavuzu + 2 Ahşap Parmak Kukla
  Kapak Baskı
  Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
  İç Baskı
  Kitap Kağıdı
  Dili
  Türkçe
  Orijinal Dili
  İngilizce
  ISBN
  9682021202121 + 9786057404008 + 9786057404039

  SET İÇERİĞİ
      • DUYGUSAL KAS +
      • Patiler Güvende Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti +
      • Bağımsız Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti +
      • Kitap Söyleşi ve Özel Etkinlik Programları
      • “Duygusal Kas Eğitim Metoduyla Güçlü Aileler, Güçlü Çocuklar”

  YAZAR / ÇEVİRMENLER
        • Yazarlar: Kerry Kelly ve Jack Novick, Psikolog
        • Yazar: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
        • Çeviri Editörleri: Mine Elagöz Yüksel "Dr. Öğretim Üyesi,

         Çocuk ve Ergen Psikiyatristi", Saadet Aybeniz Yıldırım "Klinik Psikolog"
        • Çevirmenler: Anjelika Şimşek "Klinik Psikolog" Faruk Gütmen "Çocuk ve Ergen Terapisti" Özlem Torunoğlu "Psikolog" Pelin Alpay "Uzman Psikolog" Seren Saltoğlu "Klinik Psikolog"
        • Redaksiyon: Büşra Bozlar "Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi"

  duygusal kas.jpg (78 KB)
  DUYGUSAL KAS HAKKINDA

  Anna Freud’un talebesi olan Psikolog Kerry Kelly Novick ve Jack Novick’in hazırladığı Duygusal Kas Eğitim Programı, Türkiye’de.

  Farklı uzmanların övgüyle bahsettiği “Duygusal Kas” isimli eğitim metoduna ait kitabı, ilk yayınımız olarak çıkarmaktan ve ülkemize kazandırmaktan mutluluk duymaktayız. Program, Yeni Aile Akademi koordinasyonunda, Türkiye’de uygulanacaktır. Duygusal Kas Eğitim Metodu hakkında, Amerikan Psikanaliz Dergisinde yer alan değerlendirmelerin özetini web sitemizde okuyabilirsiniz.

  Duygusal Kas Eğitim Metodu’nu “Kitap, çocuk yayınları, kitap söyleşi programı ve eğitimler” şeklinde okurlarımızla buluşturacağız.


  DUYGUSAL KAS NEDİR?

  “Duygusal Kas; güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir metottur.”

  Duygusal Kas terimi, bir metafordur, karakter oluşturur. Duygusal Kas Eğitim Metodu’yla güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

  Metot sadece teori olarak kalmamış, uygulama için aileler, eğitimciler ve uzmanlara yönelik, çocuk yayınları ve uygulama rehberi de hazırlanmıştır.

  “Patiler Güvende Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti” ve “Bağımsız Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti” iki uygulama setleridir.

  Yeni Aile Çocuk Yayınları’ndan çıkan etkinlik setlerini Duygusal Kas Kitabıyla birlikte alarak çocuklara uygulamaya başlayabilirsiniz.


  dyg2.jpg (141 KB)
  NE DEDİLER?

  Duygusal Kas eğitim modeli, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir.

  Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor."

  Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

  “Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.”

  Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill

  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, DUYGUSAL KAS inşa etmek için kılavuz görevi görür.

  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Duygusal Kas Kitabı, Türkiye'de ilk defa, yazarlar Kerry Kelly ve Jack Novick imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de yapılacak kitap söyleşi programına da katılabilecektir.


  dyg3.jpg (96 KB)
  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Duygusal Kas Kitabı, Türkiye'de ilk defa, yazarlar Kerry Kelly ve Jack Novick imzasıyla okurlarla buluşacaktır.

  Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de yapılacak kitap söyleşi programına da katılabilecektir.

  slider1_digete.jpg (198 KB)
  PATİLER GÜVENDE “Bir kedicikle güven kası gelişir mi?”

  “Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti”

  Verda ve Toprak, bahçede oynarken, çalılar arasında yaralı bir kedicik bulurlar. Annelerinin yardımıyla, kediciğe sevgi dolu bir yardıma başlarlar…

  “Duygusal Kas’la Duygularımı Güçlendiriyorum Dizisi”nin ilk kitabı olan Patiler Güvende Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti; “Patiler Güvende Metaforik Hikâye Kitabı, Ahşap Kedicik Parmak Kukla, Güven Kası Uygulama Rehberi” ve Güven Kası Etkinlik Programı’ndan oluşmaktadır.

  NASIL YAPIYORUZ?

  Uygulama rehberindeki yönergeler eşliğinde, kedicik şeklindeki ahşap parmak kuklayı kullanarak çocukların “Güven Kasını” geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

  Duygusal Kas Metodu’nda güçlü, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için ilk aşama; duygu dünyasını güçlendirmektir. İlk aşama, 4 adımdan oluşmaktadır. En önemli ilk adımı attınız. Sıra ikinci adımın yer aldığı diğer kitabımızda…
  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Patiler Güvende Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti, Klinik Psikolog Gökçe Gül, yazarlığı ve imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de ilk defa Güven Kası Özel Etkinlik Programına ücretsiz olarak katılabilecektir.

  slider1 (1).jpg (171 KB)
  BAĞIMSIZ KANATLAR “Minik bir serçeyle bağımsızlık kası gelişir mi?”

  “Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti”

  “Minik bir serçe ile bağımsızlık kası gelişir mi?’

  Verda ve Toprak, bahçelerindeki bir ağacın dalına serçe kuşları yuva yapmıştı. Ekmek kırıntıları ve kuş yemi bırakmaya gittiklerinde, yuva da yumurtaları gördüler. Heyecanla yumurtalardan yavru serçelerin çıkmasını beklemeye başladılar...

  Çocuklarda "Bağımsızlık Kası"nı geliştirmek için hazırlanan Bağımsızlık Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti, Duygusal Kas Metodu'yla hazırlanmıştır.

  Duygusal Kas'la Duygularımı Güçlendiriyorum Dizisi'nin ikinci kitabı olan Bağımsızlık Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti; "Bağımsızlık Kanatlar Hikâye Kitabı, Ahşap Minik Serçe Parmak Kukla, Bağımsızlık Kası Uygulama Rehberi" ve Bağımsızlık Kası Özel Etkinlik Programı'ndan oluşmaktadır.

  NASIL YAPIYORUZ?

  Uygulama rehberindeki yönergeler eşliğinde, kedicik şeklindeki ahşap parmak kuklayı kullanarak çocukların “Bağımsızlık Kası”nı geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

  Bağımsız Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti, kitap okuma metodu ve çocuklara uygulanacak “Bağımsızlık Kası Geliştirme Aşamaları”, etkinlik seti içinde bulunan “Bağımsızlık Kası Uygulama Rehberi”nde anlaşılmıştır.Duygusal Kas Metodu'nda güçlü̈, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için ilk asama; duygu dünyasını güçlendirmektir. İlk aşama, 4 adımdan oluşmaktadır. Patiler Güvende Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti’nden sonra en önemli ikinci adımı attınız. Sıra üçüncü adımın yer alacağı diğer kitabımızda...
  ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP

  Bağımsız Kanatlar Metaforik Hikâye ve Etkinlik Seti, Klinik Psikolog Gökçe Gül, yazarlığı ve imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye'de ilk defa Bağımsızlık Kası Özel Etkinlik Programına ücretsiz olarak katılabilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.