Yayınevi: Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları

Theraplay "Düzenlenmiş tek cilt" 3.Baskı

Hızlı Mesaj
Kİtabımızı alanlar, yazarla yapılan kitap söyleşi programını ücretsiz olarak izleyebilmektedir.
Stokta Var
%10
620,00 TL
558,00 TL
Ödeme sayfasında havale ile ödeme seçilirse %1,5 indirim!
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
"Kargo günlerimiz, Pazartesi, Çarşamba, Cuma günü olmak üzere haftada üç gündür."
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Türü
  Psikoloji ve Terapi Kitapları
  Ebat
  16,5×23,5
  Sayfa
  592
  Kapak Baskı
  Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
  İç Baskı
  1. Hamur
  Dili
  Türkçe
  Orijinal Dili
  İngilizce'den çevrilmiştir. 3. Baskı
  ISBN
  9786057486400
  THERAPLAY

  Oyun temelli programlardan biri olan ‘Theraplay oyun terapisi’, Dünya’da yaygın bir şekilde yürütülen, ülkemizde de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan, anne- bebek etkileşimini geliştirmeyi amaçlayan yapılandırılmış bir oyun terapisi modelidir.

  Çığır açan kitap Theraplay ile oyunun gücünü keşfedin. Bağlanma Temelli Oyun Aracılığıyla, Ebeveynlere ve Çocuklara daha iyi ilişkiler kurmakta yardım edin.

  YAZAR / ÇEVİRMENLER
  • Yazarlar:Phyliss B. Booth & Ann M. Jernberg
  • Çeviri EditörleriUzman Psikolog Aslı Candan Kodalak, Uzman Psikolog Gökçen Erder Numanoğlu, Uzman Psikolog Dr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu
  • Çevirmenler:Uzman Psikolog Aslı Candan Kodalak, Uzman Psikolog Melis Gültekin, Uzman Psikolog Dr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu

  THERAPLAY HAKKINDA

  OYUNUN GÜCÜ! Çocukları, yetkinliğe, kendini düzenleme becerisine, özgüven duygusuna ve hayata dair güvene dönüşen bir etkileşime, oyun aracılığıyla nasıl çekebileceğinizi fark edin!

  Theraplay, bağlanma teorisinin klinik uygulamalara taşınmasına öncülük eden bir yaklaşım olarak, ebeveynlerin, oyuncu bir biçimde bağ kurmayı, empati dolu bir tutumla yanıt vermeyi, sağlıklı bağlanmayı ve hayat boyu ruh sağlığını olumlu yönde desteklemeyi öğrenmelerine ve deneyimlemelerine yardımcı oluyor.

  Çığır açan Theraplay Kitabı’nın bu baskısı, çocukları, yetkinliğe, kendini düzenleme becerisine, özgüven duygusuna ve hayata dair güvene dönüşen bir etkileşime oyun aracılığıyla nasıl çekebileceğimizi gösteriyor.

  Theraplay’in ilişkiye dayalı yaklaşımı, günümüz dünyasının yoğun ve kaotik yaşam tarzının yol açtığı sorunlarla mücadele eden ailelere, neşe ve sevgi dolu ilişkiler kurmalarında yardımcı olmak amacıyla özgün olarak tasarlanmıştır

  “Theraplay” tek cilt halinde, “Yenikapı- Psikoloji ve Terapi Yayınları” tarafından düzenlenmiş bir şekilde okurlara sunulmuştur.


  1-1 Theraplay. Kapak.SM Kart.jpg (470 KB)

  İÇİNDEKİLER
   • BİRİNCİ KISIM
   • Theraplay Yaklaşımına Genel Bir Bakış
   • 1. BÖLÜM: Theraplay Yaklaşımının Temelleri
   • 2. BÖLÜM: Theraplay’in Temel Kavramlarını Oluşturan Teori ve Araştırmalar
   • 3. BÖLÜM: Theraplay’in Etkililiğini Destekleyen Araştırma Sonuçları

    • İKİNCİ KISIM
    • Theraplay Tedavisi İçin Stratejiler
    • 4. BÖLÜM: Theraplay Tedavisini Yapılandırma
    • 5. BÖLÜM: Çocuklarla Çalışma
    • 6. BÖLÜM: Ebeveynlerle Çalışma

  NE DEDİLER?

  “Theraplay Kitabı bu baskısında, bağlanma temelli travma ile nasıl çalışılması gerektiği (yaraları iyileştirmek, sağlıklı ilişki kurmayı öğrenmek ve birlikte keyif almak) sorusunun hakkından, travma yaşamış bir çocuğu yeniden travmatize etmeden, başarılı bir şekilde geliyor. Bu kitap, pek çok Theraplay aktivitesinin arkasındaki teoriyi ve mantığı izah eden birinci sınıf bir rehber eşliğinde”

  Lark Eshleman, Ph.D., “Aile Olmak: Evlat Edinmiş Ailelerde Sağlıklı Bağlanmayı Oluşturmak Kitabının Yazarı, Çocuklar ve Aileler Enstitüsünün Kurucusu ve Genel Müdürü”

  “Phyliss Booth ve meslektaşları, çocuklar ve ebeveynleri için, bu zengin tedavi modelini yeniden hayata getirmişler. Theraplay, bizler gibi çocuklara ve ailelere gelişimsel destek veren kişiler için bir hediyedir.”

  Dan Hughes, Ph.D., “Psikolog ve Bağlanma Odaklı Aile Terapisi ve Bağlanma Odaklı Ebeveynlik Kitaplarının Yazarı”

  theraplay-duzenlenmis-tek-cilt-psikoloji-ve-terapi-yayinlari-yenikapi-psikoloji-ve-terapi-yayinlari-175-14-B.jpg (72 KB)
  KİMLER OKUMALI?

  Bu kitap, bağlanma ve ilişki problemleri yaşayan çocuklar ve aileleri ile çalışan kişilere yöneliktir.

  Yani psikolog ve psikiyatristlere, sosyal hizmet uzmanlarına, rehber öğretmenlere, aile terapistlerine, oyun terapistlerine, pediatri hemşirelerine, çocuk bakımı alanı uzmanlarına, öğretmenlere, uğraş terapistlerine, fizik terapi uzmanlarına, konuşma terapistlerine, evlat edinme danışmanlarına ve destek çalışanlarına, erken dönem gelişim uzmanları ile çocuk gelişimi uzmanlarına hitap etmektedir.

  Birincil önleme ve erken müdahale alanında çalışanlar ve özellikle de ebeveyn eğitimi programlarında yer alanlar bu yaklaşımı ileri dönem problemlerini önleme ve ruh sağlığı sorunlarını azaltma noktasında faydalı bulacaklardır.

  Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, ergoterapistler, çocuk gelişimciler, sosyal hizmet uzmanları, özel eğitimciler, üniversite öğrencileri, eğitimcilerle birlikte, ruh sağlığı ve özel eğitim programları ile kurumlarının yöneticileri de bu yaklaşımdan fayda sağlayacaklardır.

  Theraplay sadece bir teknikler dizisi olmaktan öte, çocuklar ile ilişki kurmaya dönük olumlu, oyuncu, güçlendirici ve bütüncül bir anlayış olduğundan, bu kitap ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, öğretmenler ve geniş bir okuyucu kitlesi için de faydalı olacaktır.


  THERAPLAY NE SUNAR?

  Theraplay’in ilişki odaklı yaklaşımı, özellikle ilişkilerinde sıkıntı yaşayan aile bireylerinin birbirleri ile yeniden bağ kurabilmeleri ve birbirleri ile tam anlamıyla ilgilenebilmelerine yardımcı olabilmek için tasarlanmıştır.

  Bu yaklaşımdaki neşe dolu ve oyuncu etkileşimler, ebeveynler ve çocuklarının birbirlerine fiziksel ve duygusal olarak yaklaşmalarına yardımcı olmaktadır. Uyumlanma ve empati konularına dönük vurgusu, aile bireylerinin birbirlerini tanıyıp umursadıkları, birbirlerinin varlıklarından dolayı mutlu oldukları ve bunu takdir ettikleri gerçek ve hassas bir bağın kurulmasını mümkün kılmaktadır.

  Bu uyumlu ve empati barındıran etkileşimler sayesinde çocuk kendi öz benliğine dönük bir anlayış geliştirebilir ve ebeveynler de çocuklarını oldukları gibi görebilir hale gelirler.

  theraplay-duzenlenmis-tek-cilt-psikoloji-ve-terapi-yayinlari-yenikapi-psikoloji-ve-terapi-yayinlari-176-14-O.jpg (22 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.