Yayınevi: Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları

Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi + Dışavurumcu Sanat Terapisi, 2'li Set "Kitap söyleşisi hediyeli"

Hızlı Mesaj
Kİtabımızı alanlar, yazarla yapılan kitap söyleşi programlarını ücretsiz olarak izleyebilmektedir.
Stokta Var
%12
1.035,00 TL
910,80 TL
Ödeme sayfasında havale ile ödeme seçilirse %1,5 indirim!
İndirim fırsatı devam ediyor!
Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye :
"Kargo günlerimiz, Pazartesi, Çarşamba, Cuma günü olmak üzere haftada üç gündür."
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • ÖZELLİKLER
  Türü
  Psikoloji ve Terapi Kitapları
  Ebat
  16,5×23,5
  Sayfa
  208+320
  Kapak Baskı
  Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
  İç Baskı
  1. Hamur
  Dili
  Türkçe
  Orijinal Dili
  Türkçe
  ISBN
  9786057435309 + 9786057486455
  Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi + Dışavurumcu Sanat Terapisi (İki Kitap + Kitap Söyleşi Programları)

  Bu ikili kitap setinde; "Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi ve Dışavurumcu Sanat Terapi" isimli iki kitap ve kitap söyleşi programları bulunmaktadır.

  Kitaplar: Klinik Psikolog Dr. Olcay Güner'in “Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi” kitabı ve Klinik Psikolog Nur Genç'in “Dışavurumcu Sanat Terapisi” isimli kitapları bulunuyor.

  Kitap Söyleşi Programları: Klinik Psikolog Mehmet Teber Moderatörlüğünde; Klinik Psikolog Dr. Olcay Güner'le yapılacak Eylül 2021'de yapılacak “Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi- Kitap Söyleşi Programı” ve Klinik Psikolog Nur Genç ile Eylül 2021'de yapılacak “Dışavurumcu Sanat Terapis- Kitap Söyleşi Programı” isimli kitap söyleşi programlarını izleyebileceksiniz. Ülkemizde ilk defa yapılacak ve tekrarı olmayan kitap söyleşi programları, söyleşi yapıldıktan onayından sonra e-posta adreslerine gönderilmektedir.  01. KİTAP ÇOCUKLARLA ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ
  • Örnek Uygulamalarla Çocuk ve Gençlerde Çözüm Odaklı Terapi Kullanımı
  YAZAR / ÇEVİRMENLER
  • Yazar: Olcay Güner, Klinik Psikolog, Dr.

  ÇOCUKLARLA ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ HAKKINDA (Kitap + Kitap Söyleşi Programı)

  Uzun yıllardan beri çocuk ve gençlerin psikoterapi süreçlerine tanıklık eden Dr. Olcay Güner; ‘Çözüm Odaklı Terapi Yöntemi’nin oldukça yaratıcı ve minimalist bir yaklaşımla psikoterapilere yeni bir nefes getirdiğini düşünüyor. Probleme odaklanma geleneğini tersine çevirerek çözüme odaklanan bu yöntem, kısa sürede mucizevi değişimler yaratabiliyor.

  Çocuklar doğaları gereği, çözüm bulan yapıları ile bu yönteme kolayca ısınıyorlar. Yargılanmadıkları, şikayet edilemedikleri, iyi yanlarının vurgulandığı bu ortam onlardaki iyileşme motivasyonunu canlandırıyor ve derhal harekete geçmelerini sağlıyor.

  Bu kitap ruh sağlığı uzmanlarının yanısıra, okullara ve öğretmenlere de yol gösterecek ipuçları sunuyor.

  “Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi”, “Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları” tarafından hazırlanarak okurlara sunulmuştur.


  çzs.jpg (42 KB)
  ÇOCUKLARLA ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ KİTABI NE SUNAR?

  Çözüm odaklı terapi ilk ortaya çıktığında oldukça yadırganmıştı. Soruna odaklanmayan bir psikoterapi yöntemi olabilir miydi? Sorun yerine çözüme odaklanmak danışanların problemlerini çözebilir miydi? Yoksa bu yöntem sadece sağlık sigortası şirketlerinin kısa süren psikoterapiler sipariş etmesi nedeniyle mi yaratılmıştı? Tüm bu kaygılar yöntem denenmeye başladığında buharlaşıp gitti. Çünkü çözüm odaklı terapi geleneksel terapi yöntemlerinin sadece işe yarayan noktalarına odaklanarak, danışanları hızlıca harekete geçiriyor ve çözüme ulaşıyordu. Bu terapi yönteminde geçmiş hikayelere, işe yaramayan çözüm denemelerine, şikayetlere yer yoktu. Yöntemin odaklandığı meseleler ise şunlardı: Danışanın güçlü içsel ve çevresel kaynakları, gelecekte arzulanan hedef ve hedefe ulaştığında danışanın neleri farklı yapıyor olacağı.


  02. KİTAP DIŞAVURUMCU SANAT TERAPİ
  • Sanat Terapisi Uygulayıcıları İçin Farklı Sorun Gruplarına Yönelik Uygulama Örnekleri
  YAZAR / ÇEVİRMENLER
  • Yazarlar: Olcay Güner, Klinik Psikolog, Dr. - Nur Dinçer Genç, Klinik Psikolog

  DIŞAVURUMCU SANAT TERAPİ HAKKINDA (Kitap + Kitap Söyleşi Programı)

  Dışavurumcu Sanat Terapisini “uğraş terapisi”nden ayırmak gerekir. Bu terapide sanat rahatlama amaçlı kullanılmaz. Dışavurumcu sanat terapisinde ortaya çıkan ürünler bir araç niteliğindedir. Amaç psikoterapiyi derinleştirmek, kişiye özel kılmak, yaratıcı enerjinin dönüştürücü gücünden yararlanmak, terapiyi estetik ve çekici kılmaktır.

  Bu kitaptaki çalışmaları birebir kullanmak hiç sanat terapisi eğitimi almamış ve sanat terapisini yaşantılamamış bir uzman için anlamlı olmayacaktır. Sadece teorik sanat terapisi eğitimlerine katılarak, sadece okuyarak sanat terapisi alanında ustalaşmak da mümkün değildir. Sanat terapisinde olup biten ancak deneyimlenerek öğrenilebilir.

  Sanat terapisi alanında ilerlemek istiyor iseniz; şu dörtlünün hiçbirini ihmal etmemelisiniz: Bir sanat dalı ile uğraşmak, sanat terapisini deneyimlemek, teorik eğitimler almak ve okumak..

  Şayet siz de bizim gibi gönlünüzü sanat terapisine kaptırdı iseniz; İyi yolculuklar!

  “Dışavurumcu Sanat Terapi”, “Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları” tarafından hazırlanarak okurlara sunulmuştur.

  snt1.jpg (69 KB)

  KİMLER OKUMALI?

  Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, ergoterapistler, çocuk gelişimciler, sosyal hizmet uzmanları, özel eğitimciler, üniversite öğrencileri, eğitimciler ve ilgili ebeveynlerle birlikte, ruh sağlığı ve özel eğitim programları ile kurumlarının yöneticileri de bu yaklaşımdan fayda sağlayacaklardır.

  ar.png (383 KB)                    snt.jpg (116 KB)

  ÇOCUKLARLA ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ + DIŞAVURUMCU SANAT TERAPİSİ - KİTAP SÖYLEŞİ PROGRAMI

  Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi + Dışavurumcu Sanat Terapisi Kitabı’nı alan okurlarımız. Çocuklarla Çözüm Odaklı Terapi + Dışavurumcu Sanat Terapisi Kitap Söyleşi Programı’nı izleyebilme imkanı bulabilmektedir. Program video linki, sipariş aşamasındaki e-posta adresine gönderilmektedir.

  çz.jpg (66 KB)                    snt2.jpg (77 KB)
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.